Wyszukiwanie dokumentów o rozmaitych rozszerzeniach nie jest wcale trudne, bo Google indeksuje wiele typów plików.
Jak znaleźć plik pdf? Możecie to zrobić na
Koalicja Otwartej Edukacji udostępniła odświeżony Przewodnik po otwartych zasobach edukacyjnych. Czyli mamy kolejną kopalnię linków i ściągawek – skąd można wyciągnąć ciekawe treści, muzykę, audio i video… i wbrew pozorom to nie są tylko materiały stricte edukacyjne. Nie myślcie sobie, że to tylko scenariusze lekcji, wyjaśnienia dla uczniów i opowieści nudnych wykładowców;).
Materiały umieszczane przez instytucje i projekty udostępniane są na różnych licencjach, więc musimy tylko pamiętać co i jak możemy wykorzystywać. Poza tym jasne i klarowne oraz zwięzłe objaśnienie co to są licencje CC, jak je stosować i czym można się wspierać. Warto o tym wiedzieć, ale dla brokera najważniejsze to źródła, bazy danych i repozytoria… Mnie pochłonęła – póki co – lista stron udostępniających treści na licencjach CC tutaj. Sporo tego:) A w tle już słucham jazzowej muzyki darmowej ze strony Jamendo, które jest ” numerem 1 na świecie wśród stron oferujących legalne i darmowe ściąganie muzyki. Funkcjonuje w siedmiu językach i oferuje dostęp do największego katalogu muzyki na licencji Creative Commons.” A to jest zespół, który właśnie odkryłam – przepięknościowe granie;)
Wyszukiwanie dokumentów o rozmaitych rozszerzeniach nie jest wcale trudne, bo Google indeksuje wiele typów plików.
Jak znaleźć plik pdf? Możecie to zrobić na
Weryfikowanie to oczywiście nic innego, jak sprawdzenie czy informacja jest prawdziwa. Zasada: sprawdź czy ta sama treść występuje też w jakimś innym, drugim