Szukając eksperta

Wyobraźcie sobie, że odpowiedzi na pytanie nie znajdujecie w internecie. Niemożliwe?

 

No dobrze… trudno w to uwierzyć. W takim razie założę, że znajdujecie odpowiedź, ale niekompletną, niedokładną, niezrozumiałą, albo – co jest dość prawdopodobne – okazuje się, że znajdujecie dwie różne odpowiedzi i potrzebujecie kogoś, kto pomoże rozstrzygnąć: „jak to jest naprawdę”. A więc szukamy eksperta – człowieka w realu: naukowca, badacza, specjalisty, który pomógłby rozwikłać zagadkę. Zresztą – nie oszukujmy się – specjalista w konkretnej dziecinie ZAWSZE będzie wiedział więcej od nas. Okaże się, że będzie znał bazy, o których my nie mieliśmy pojęcia i materiały, na które nie trafiliśmy w dostępie on-line. Dlatego WARTO korzystać z pomocy człowieka, a nie tylko sprzętu i technologii. Stąd dziś podpowiedź – gdzie naukowca szukać.

 

Od 1990 r. działa Ośrodek Przetwarzania Informacji, który obecnie jest nadzorowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jak sami o sobie piszą „zadaniem OPI jest ułatwienie szybkiego dostępu do aktualnej i kompleksowej informacji o nauce polskiej.” I zadanie te spełniają w 100%, dlatego jeśli szukacie danych naukowców, instytutów naukowo-badawczych bądź tytułów prac doktorskich to śmiało swe kroki kierujecie na strony OPI bądź od razu portal Nauka Polska, który właśnie oni tworzą. Co ważne wszystkie taki informacje udostępniane są bezpłatnie.

 

Zawartość bazy Nauka Polska to: Instytucje; Ludzie nauki; Prace naukowe; Konferencje naukowe, targi i wystawy; Projekty badawcze MNiSW. Oprócz tego OPI oferuje bazę Polskietechnologie.pl i Bazę aparatury badawczej. Te ostatnie na pewno przydadzą się też tym , którzy będą poszukiwać informacji czy kontaktów w sprawach nowych technologii, finansowania badań, innowacyjnej gospodarki, patentów czy biznesu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments