Słuchaj intuicji

Dzwoni do mnie znajomy
– Słuchałem w nocy radia, o 1 czy 2 w nocy w radiowej Trójce (to chyba była Trójka) puścili muzykę takiego kompozytora chyba, którego nie mogę nigdzie znaleźć. Wydaje mi się, że to Polak. Nazywa się Suchanek, a tytuł kawałka to „Piec”
– A co to za typ muzyki był? Klasyka?
– Nie, jakaś taka schizowa muzyka to była. Połączenie ambientu z elektroniką… jakaś taka dziwna

 

No więc zakasałam rękawy, bo obiecałam, że postaram się tego kawałka poszukać.Faktycznie – youtube, Google po wpisaniu: Suchanek +piec – milczały jak pień 😉

 

Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, to że nazwisko wcale nie brzmi po polsku… ale jak to szło w radiowej Trójce to oni przecież na stronach internetowych zamieszczają playlisty! Otworzę, sprawdzę co puszczali w ostatnim tygodniu w nocy i będzie po sprawie. Tylko, że nie wiedziałam, której to nocy było… przejrzałam prawie dwa tygodnie i stwierdziłam, że to jednak efektu nie da.

 

Więc wróciłam do pierwotnego pomysłu, że to nazwisko brzmi po czesku, więc poszukam Czecha. Trzeba też pomyśleć o tytule utworu, bo jeśli kompozytor nie okaże się Polakiem, to jest duże prawdopodobieństwo, że tytuł piosnki tak naprawdę też brzmi trochę inaczej. Nawet po polsku czasem człowiek nie dosłyszy jakieś końcówki, albo całego wyrazu, a co dopiero jeśli to będzie obcy język.

 

Po wpisaniu samego nazwiska (czysta głupota wpisywać pojedynczy wyraz, ale nawet ja robię czasem takie błędy) pokazało się mnóstwo Suchanków – rzemieślników, malarzy i tenisistów. I wtedy postanowiłam zaufać znajomości gatunków muzycznych „zleceniodawcy” i połączyć Suchanka z ambientem i… EUREKA!

Jiri Suchanek – performer, kompozytor, który napisał utwór pt. „Pec”

Możecie go posłuchać tutaj

A zobaczyć tu

Teraz wydaje się to proste, prawda? 🙂

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments