wyszukiwarki na wspólnym ringu

Wszyscy korzystamy z Google. Nawet ja;) Nie kusi Was jednak czasem, żeby sprawdzić czy na pewno znaleźliście wszystko? Gwarantuję, że można to zrobić w jednym oknie!
Czasem (a nawet często) warto sprawdzić co możemy znaleźć przy wykorzystaniu innych wyszukiwarek. Już słyszę: „Ale po co? Czasu szkoda.” Ha! Mam dla Was rozwiązanie – jak sprawdzić co wyszuka dla nas „ktoś inny” i wcale czasu przy tym nie zmarnować.

 

Jakiś czas temu natrafiłam w sieci na artykuł, w którym autor dowodził, że Bing do pięt nie dorasta numerowi jeden (czyli Google)! Ale też słusznie ktoś z komentujących ten wpis zauważył, że wszystko zależy od tego, czego się szuka i w jakiej szerokości geograficznej;) Bing w Stanach Zjednoczonych podobno świetnie się sprawdza i potrafi naprawdę wynaleźć perełki. Ci, co zajmują się wyszukiwaniem informacji zawodowo – za oceanem – zawsze podkreślają konieczność sprawdzania też tej opcji. Wiemy nie od dziś, że wyszukiwarki mają swoje „wersje” językowe i geograficzne… Odważyłabym się nawet na stwierdzenie, że te „wersje” mocno nam w wyszukiwaniu przeszkadzają, ale o tym będzie kolejny wpis. A póki co, by ułatwić trochę poszukiwania leniwcom, odsyłam Wam do paru miejsc, które umożliwiają nam wyszukanie w kilku (co najmniej dwóch) miejscach jednocześnie:

 
Twingine
SearchBoth
Googawho
RanksNL
Bingle.nu

Można nawet spróbować wyszukiwania w dwu językach na raz – umożliwia to 2lingual

 

A na koniec dwie ciekawostki:

 

– można sprawdzić, którą pozycję na liście wyników zajmie określona strona dzięki rankingowi udostępnianemu na stronie http://www.langreiter.com/exec/yahoo-vs-google.html

 

– BlindSearch daje możliwość porównania „w ciemno” list wyników Bing i Google
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments