szukanie firm

Jadąc rano do pracy mijacie biurowiec. Nowy, spory, widać duży ruch, ludzi, samochody na parkingu. „Ach, gdyby tak znalazła się w nim praca dla mnie… miałabym 5 minut drogi do domu!”. Ale ani na budynku, ani na recepcji nie ma tabliczek, jakie firmy korzystają z przestrzeni sporego budynku. Jak to sprawdzić?
Dane, które posiadamy, to jedynie adres – Warszawa, ul. Bysławska 82. Biurowiec nazywa się „Mera”
 1. Jeśli wiemy, jak się biurowiec nazywa, można oczywiście wyszukać jego stronę w internecie – jeśli taką ma. Bywa, że umieszczona jest na nich lista najemców, choć rzadko. Tu pojawia się doprecyzowanie, że pełna nazwa budynku to: „MERA PARK Business Center”.
 2. Możemy spróbować wpisać w wyszukiwarkę adres lub kombinacje adres + słowo kluczowe (firma, kontakt, adres itp.) – choć to „droga przez mękę” i kiepskie rezultaty.
 3. Odpadają bazy:
  KRS – Krajowy Rejestr Sądowy – tu mamy dane na temat organizacji i firm, niestety wyszukiwanie jedynie po nazwie ulicy nie działa. Za to jeśli znalibyście numer NIP firmy, jej REGON, KRS lub nazwę, wtedy możecie sprawdzić między innymi dane teleadresowe i określenie formy prawnej organizacji.
  CEIDG – Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej – tu już „cieplej”. Można wyszukać firmę także tylko po adresie. Niestety – nie wiem dlaczego – ale wyszukiwanie nie działa przy wpisaniu ulicy wraz z numerem. A jak wpiszemy tylko ulicę to pokazują nam się firmy, które mogą mieścić się na jednej ulicy ale pod numerem 20, a także 367. A my nie mamy czasu odsiewać tych, które nas nie interesują.
  GUS – Główny Urząd Statystyczny oferuje bazę Krajowy rejestr urzędowy podmiotów gospodarki narodowej REGON. Jeśli znamy NIP lub REGON firmy tu ją znajdziemy w sekundę.
 4. Ale przede wszystkim zastanówmy się czy istnieje wyszukiwarka firm… A jeśli tak, to czy przypadkiem jednym z kryteriów wyszukiwania może być właśnie adres? Dlaczego najlepsze pomysły przychodzą zawsze na końcu?;)
  Panorama firm – oferuje wyszukiwanie „adres + numer”. Jeśli chcemy tylko zlokalizować siedzibę firmy to tu – te ograniczone dane, których baza nam dostarcza – wystarczą w zupełności.
  warto też sprawdzić czy nie ma przypadkiem wyszukiwarki firm lokalnych, czyli w naszym przypadku na terenie Warszawy/województwa mazowieckiego. Ja znalazłam Warszawski Serwis Informacyjny – reporter.pl
Oczywiście dane mogą być niepełne, nieaktualne – co przecież się zdarza. Ale o weryfikowaniu będzie kolejnym razem.
5 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments