Jak szukać? – infografika

Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji – działa już od jakiegoś czasu, jeszcze nieformalnie, ale cel ma wartościowy i na polskim rynku ważny: zintegrować ludzi, którzy na co dzień, w różnych sektorach, pracują z informacją.

 

„Jesteśmy grupą osób na co dzień zawodowo związanych z szeroko pojętym rynkiem informacji. Powołane przez nas Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu biznesu informacyjnego”.

Świetna inicjatywa, w której mam okazję uczestniczyć:) Dziś dzielę się z Wami pierwszą naszą „publikacją” – SPI przygotowało infografikę „Jak szukać – wyszukiwanie informacji krok po kroku”.

Graficzna podpowiedź – jak zaplanować wyszukiwanie, by było efektywne, sprawne i zakończone sukcesem. Mam nadzieję, że będzie dobrą pomocą, nie tylko dla tych, którzy wyszukiwania się uczą, ale wszystkim pomoże „panować” nad własnym surfowaniem. Bo szukając informacji nie raz z zaplanowanego działania się rezygnuje i nie tylko dlatego, że obrany trop okazuje się ślepym zaułkiem, ale – jak to wśród pasjonatów często się zdarza – trafia się przypadkiem na inne ciekawe znaleziska, o meritum się chwilowo zapomina, czas ucieka, a my potem zaczynamy szukanie niemal od początku.

Infografika udostępniona jest na licencji CC, więc korzystajcie śmiało!

Infografika
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta Dzienkiewicz

Cała przyjemność po mojej stronie! Przydałaby się druga, prawda? 😉

Anonimowy

No to drugi komentarz. Dziękuję za infografikę 🙂 J.

Anna

Dalej nie wiem jak mam szukać. Mam znaleźć artykuły naukowe o szkodliwych dla człowieka i zwierząt domowych gatunkach odmian doniczkowych Kalanchoe. Proszę o pomoc.

Marta Dzienkiewicz

Przede wszystkim stwórz listę słów kluczowych, których potrzebujesz, np. „kalanchoe”, „Kalanchoideae” + słowa dotyczące interesującego cię aspektu, np. „trucizna”, „substancja trująca”, „toksyna”. Potem wpisuj słowa kluczowe w bazach, tworząc z nich jedno, złożone zapytanie (czyli połącz kalanchoe z trucizną). O szukaniu literatury naukowej napisałam tez tutaj -> „Jak szukać artykułów naukowych