5 kont na Twitterze, które warto znać

W Polsce Twitter przegrywa z Facebookiem, ale na świecie, a zwłaszcza w Stanach, to bardzo popularne narzędzie. Każdy kto pracuje z informacją docenia fakt bycia na bieżąco. Ale percepcja człowieka jest ograniczona, niestety, więc wybór kanałów, z których otrzymujemy informacje, jest w którymś momencie koniecznością. Żeby Wam zaoszczędzić kłopotu dzisiaj mała partia kont na Twitterze, których śledzenie na pewno się opłaci.

  • Barry Schwartz https://twitter.com/rustybrick „search geek” – specjalista w dziedzinie wyszukiwarek i marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Był redaktorem w Search Engine Watch, teraz można czytać jego wpisy na Search Engine Land. Doradca Google, Yahoo! Search i Bing. Jeśli chcecie trzymać rękę na pulsie wszystkich zmian, które w świecie wyszukiwarek zachodzą – to śledzenie konta Barry’ego będzie strzałem w dziesiątkę.
  • Phil Bradley https://twitter.com/Philbradley „a librarian i internet consultant” – nowe technologie nie mają przed nim tajemnic. Śledzi z uporem maniaka wszystkie nowinki, triki i sposoby na przeszukiwanie sieci, źródła informacji, nowe opcje w znanych narzędziach. Wyszukiwanie, wyszukiwarki, Web 2.0 – koniecznie!
  • Larry Kim https://twitter.com/larrykim „adwords, content marketing, start-ups” – może nie stricte związany z wyszukwianiem informacji jako takiej, ale dzieli się znaleziskami w sieci i za każdym razem kolejny jego link, to kolejna perełka. Nie wiem, jak on to robi, ale głodnych ciekawostek w zakresie wyszukiwarek, social mediów i różnych narzędzi obecnych w sieci na pewno zainteresuje.
  • Karen Blakeman https://twitter.com/karenblakeman „a search & social media consultant, trainer & author” –  dzieli się nowościami i komentuje narzędzie wyszukiwawcze i źródła informacji dostępne w Internecie. Na koncie spostrzeżenia zawodowe i te mniej zawodowe… ale chętnie dzieli się wiedzą i jest dociekliwa jak mało kto;)
  • Eric Sieverts https://twitter.com/sieverts – „information specialist” – choć na emeryturze, to w sieci ciągle aktywny. Newsy, spostrzeżenia, źródła… szkoda, że część wpisów po niderlandzku, ale od czego są translatory.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments