olimpiada rio 2016

Igrzyska Olimpijskie – 10 najlepszych stron

Najstarsza i zarazem największa impreza na świecie. Ogromne przedsięwzięcie logistyczne, mega sprawdzian dla sportowców, niezapomniana rozrywka dla kibiców. Dziś więc 10 stron, gdzie można znaleźć nie tylko najświeższe informacje i dane o tym kto jakie medale właśnie zdobywa, ale też sporo informacji o tym jak to dawnej bywało czyli o historii Igrzysk Olimpijskich.

Strona oficjalna Letnich Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 chyba żadnemu sportowemu maniakowi jej przedstawiać nie trzeba:) Statystyki, zawody, godziny, zdjęcia, sportowcy, newsy… wszystko co chcecie, żeby być na bieżąco.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski to międzynarodowa organizacja założona z inicjatywy barona Pierre’a de Coubertina 23 czerwca 1894 r. w Paryżu. Kieruje ruchem olimpijskim organizując co 2 lata igrzyska olimpijskie (na przemian zimowe i letnie). Na stronie znajdziecie mnóstwo informacji. Oczywiście najważniejsze – te najświeższe i dotyczące Rio 2016 – są na wierzchu i na stronie głównej. Ale to też kopalnia informacji o wszystkich poprzednich igrzyskach olimpijskich ever: konkurencje, sportowcy, wyniki historyczne, zdjęcia archiwalne, jak wyglądały medale, ciekawostki…

Polski Komitet Olimpijski – tu znajdziecie informacje bieżące, ale oprócz tego charakterystykę wszystkich poprzednich spotkań olimpijskich: igrzysk zimowych, letnich, młodzieżowych, EYOF i Europejskich. W sekcji Olimpijczycy odnajdziecie biografie, sylwetki medalistów i statystyki otrzymanych przez Polaków medali. W sekcji Edukacja informacje dla każdego kto chce poprawić swoją wiedzę na temat historii igrzysk, postaci ważnych w sporcie i pojęć.

W dzień rozpoczęci irzysk zapalany jest znicz olimpisjski – wiadomo. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądały wszystkie znicze do tej pory warto zajrzeć na stronę Olympic Torch

13 ważnych momentów podczas olimpiad, które zmieniły historię na stronach Reader’s Digest.  Jest też wersja „po polsku” – Momenty z Letnich Igrzysk Olimpijskich, które przeszły do historii. Wiecie, w kto i w którym roku zdobył pierwszy złoty medal dla Polski?

Heroes! – wirtualna wystawa dotycząca historii igrzysk opowiedziana poprzez historię jej bohaterów, jako czterech typów sportowców.

Ciała sportowców się zmieniają… fizyka ciał olimpijskich w formie infografiki pokaże Wam czy faktycznie kiedyś sportowcy byli mniejsi i czy ważyli więcej niż teraz 😉

W 1896 roku w Atenach zwycięzca otrzymywał srebrny medal i gałązkę oliwną, zdobywca drugiego miejsca dostawał medal z miedzi i gałązkę wawrzynu, a trzeciego miejsca nie było.” Historia Igrzysk Olimpijskich w audycji radiowej Hanny Marii Gizy z cyklu „Klub ludzi ciekawych wszystkiego”

Dla głodnych obrazków i różnych statystyk – 50 infografik dotyczących igrzysk olimpijskich w ogóle.

A na koniec niezastąpiony zestaw Mental Floss i 34 fakty o igrzyskach olimpijskich:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments