Nazywam się Marta Dzienkiewicz. Szukam, sprawdzam, weryfikuję. Znam triki i sposoby, by łatwiej i szybciej znaleźć to, czego inni szukają godzinami. Dzielę się wiedzą o tym, jak wyszukiwać informacje oraz podpowiadam, jak znaleźć wartościowe miejsca w sieci.

Współpracuję przy projektach internetowych (portale informacyjne/encyklopedyczne, serwisy dziedzinowe, aplikacje), wspieram „reserchersko” projekty kulturalne, sporo uczę, dużo piszę.

Jestem autorką książki Pionierzy czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków oraz projektu 14 kart Made in Poland przygotowanych na Światowe Dni Młodzieży 2016 (moją działką był koordynacja i teksty). Dzielę się swoją wiedzą – tu na blogu oraz na portalu Rynek Informacji. Współtworzyłam e-book „Weryfikacja informacji. Techniki i narzędzia„. Dla projektu Profesjonalista kultury przygotowałam webinar i skrypt „Content King. Jak efektywnie szukać informacji”.

Fascynuje mnie, ile można wykopać z przepastnych zasobów Internetu. Nie przeraża liczba nowych stron, za to smutkiem napawa fakt, że nie wszystkie je odkryję i nie wszystkie docenię. Trafiam na miejsca, w których jeszcze nigdy nie byłam. Żegnam się z tymi, które lubiłam, a nie przetrwały próby czasu. Nie męczy mnie sieć i nigdy nie nudzi, chociaż spędzam w niej mnóstwo czasu.