Współpraca…

czyli czym się zajmuję, co robię i w czym mogę Ci pomóc.

RESEARCH/BIBLIOGRAFIA

Wyszukuję informacje, odnajduję publikacje, książki i inne materiały. Przygotowuję bibliografie do prac naukowych. Podpowiadam literaturę do artykułów prasowych. Wskazuję miejsca w sieci gdzie odnaleźć przydatne materiały. Bibliografia, baza linków, konkretne materiały do pracy? Żaden problem.

Przygotowuję też raporty i analizy dotyczące rynku, kultury, bądź materiały przydatne do rozmaitych projektów. Dla jednostki samorządowej przygotowałam, np. raport o nowych trendach w projektowaniu przestrzeni międzypokoleniowych i raport o sposobach komunikacji między samorządem a mieszkańcami.

TEKSTY

Dużo piszę. Zwykle to najpierw research, a potem podsumowanie efektu moich poszukiwań. Tak postała książka Pionierzy czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków oraz projekt 14 kart Made in Poland przygotowanych na Światowe Dni Młodzieży 2016 (moją działką były teksty). Dzielę się swoją wiedzą – tu na blogu oraz na portalu Rynek Informacji. Współtworzyłam e-book „Weryfikacja informacji. Techniki i narzędzia„. Dla projektu Profesjonalista kultury przygotowałam webinar i skrypt „Content King. Jak efektywnie szukać informacji„.

MONITORING BRANŻY

Dobrze jest trzymać rękę na pulsie – wiedzieć co robi konkurencja, co nowego dzieje się na danym rynku, jakie oferty pojawiają się w branży. Ale i czasu coraz mniej, żeby za tym wszystkich nadążyć. Jeśli nie masz czasu śledzić newsów w sieci – ja Ci pomogę, oszczędzisz czas, a ja raz na jakiś czas podeślę Ci same najważniejsze informacje.

SZKOLENIA

Jak pokonać Google i w 5 minut znaleźć to czego się szuka? Jak wyszukiwać szybko i sprawnie? Chętnie dzielę się swoją wiedzą, a żyłka edukacyjna, którą mam w genach, tylko w tym pomaga. Szkoleniowe szlify doskonalę współpracując z Infobrokerska.pl, to tam prowadzę szkolenia tj. Informacja naukowa w internecie i Wyszukiwanie informacji w biznesie.