filmy dokumentalne w sieci

Filmów dokumentalnych w sieci jest całe mnóstwo. Znajdziemy te umieszczone legalnie, które nie łamią praw autorskich i te, co do których legalności możemy mieć wątpliwości. Nie zmienia to jednak faktu, że spora część jest łatwo dostępna, nie wymaga od nas ściągania plików, szkopuł w tym, żeby tylko je znaleźć.
Wiele filmów osadzonych jest oczywiście głównie na największej chyba platformie video – oczywiście YouTube. Wydawać by się mogło, że wyszukiwać tu łatwo, ale zdarzają się perełki, które znikają gdzieś na końcach list (zresztą tak, jak w każdej innej wyszukiwarce). Ale są próby społecznościowego katalogowania filmów dokumentalnych, co może ułatwić przeglądanie… są to wtedy jedynie katalogi, które oczywiście nie przechowują filmów na swoich serwerach, ale linkują do określonych pozycji. Nie są kompletne, o tym należy pamiętać, ale jako punkt wyjścia czasem się przydają.

I jak zawsze, wiem, powtarzam to jak mantrę, NIE ZAPOMINAJCIE o tematycznych portalach bądź serwisach. To tam wśród tekstów potrafią ukrywać się prawdziwe perełki;) Np.

Linki do miejsc z filmami znajdziecie też na portalu Legalna Kultura.

Szukając miejsc z filmami myślałam o polskich dokumentach, ale dla wytrwałych i nie bojących się obcych języków lista najlepszych stron z darmowymi dokumentami.

oraz Euscreen – europejskie archiwa medialne od 1900 r., Snagfilms i Documentary Heaven.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments