social media

Gdzie szukać profesjonalistów – 5 alternatyw dla LinkedIn

Gdzie szukać profesjonalistów? Chyba nie ma osoby, która nie wiedziałaby, co to jest LinkedIn. To najbardziej znany biznesowy portal społecznościowy na świecie. Ale nie jest jedyny! Biznesowych serwisów do poszukiwania kontaktów i budowania relacji jest więcej. Służą zarówno tym, co na pracę marzeń czekają, jak i osobom z firm HR, które nowych pracowników dla swoich klientów poszukują. Tego typu serwisy przydają się do wyszukiwania informacji o osobach i ich ścieżkach kariery bądź zainteresowaniach, ale też do nawiązywania kontaktów. Mogą też służyć nam, zwykłym internautom, do weryfikowania informacji o potencjalnych partnerach, kontrahentach czy znajomych. Każdy z użytkowników takiego portalu chcąc w nim zaistnieć, musi przecież jakąś porcję informacji o sobie zostawić.

Oczywiście w dwóch najbardziej znanych w Polsce serwisach tego typu: Goldenline i LinkedIn znajdziecie mnóstwo danych, informacji i pracy z naszego lokalnego rynku i – jeśli tylko na ten rynek będziecie się nastawiać – to można spokojnie przy nich pozstać. Ale przecież coraz częściej prowadzimy projekty międzynarodowe, szukamy porad za granicą, zapraszamy gości z innych krajów, dlatego dziś 5 alternatyw dla LinkeIn – serwisów nie tylko zza wielkiej wody, ale z których korzystają osoby z całego świata:

Xing – Największa sieć biznesu w krajach niemieckojęzycznych. Obecne ma już ponad 10 milionów użytkowników. Od jakiegoś czasu ma polską wersje językową! Można samemu zadecydować, kto może zobaczyć dane dzięki konkretnym ustawieniom prywatności.

Viadeo – serwis, który powstał we Francji.  Dzisiaj rozwija się także w Rosji, Południowej Afryce, Stanach Zjednoczonych. Od koniec zeszłego roku miała ponad 65 milionów użytkowników. Dostępny także w formie aplikacji mobilnej. Sporo funkcjonalności ułatwiających nawiązywanie i utrzymywanie biznesowych kontaktów.

Nexxt – to serwis obsługujący Stany Zjednoczone. Ponad 50 milionów użytkowników. Mocne połączenie społecznościowych funkcji z ofertami pracy. Szeroko rozbudowane funkcjonalności, które pomagają stworzyć profesjonalne i czytelne portfolio.

Data.com connect – biznesowa sieć gdzie możesz znaleźć kontakty i informacje o firmach zarówno prywatnych, jak i publicznych. Szczycą się tym, że kontakty w ich bazie posiadają nie tylko maila ale też i telefony.  (serwis przestał istnieć, update: 18.11.2019)

Efactor – serwis społecznosciowy decykowany startupowcom i przedsiębiorcom z firm technologicznych. Działa obecnie w takich miastach jak Hong Kong, Beijing, Singapore, Dubai, Amsterdam, London, São Paulo, Santiago de Chile, the Caribbean, Boston, San Francisco and New York. Łączy ludzi, podpowiada najlepsze kontakty, dostarcza także narzędzia i rozwiązania marketingowe. (serwis przestał istnieć, update: 18.11.2019)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments